TUV

Kvalitu terapeutických a tréningových zariadení Galileo garantuje TÜV a certifikácia systémov manažérstva kvality pre zdravotnícke po-môcky ISO 13485:2003.

Prečo Galileo®?

 • Už 17 rokov úspešne na trhu, od roku 2004 aj s terapeutickými prístrojmi
 • 10 rokov garancia servisu
 • S viac než 100 dokumentované lektorské štúdiá*
 • Nový certifikovaný prístroj, využiteľný pre všetkých
 • Patentovaná technológia Nemeckej výroby
 • Obsiahla literatúra. (príručka cvikov)*

Čo poskytuje Galileo®? Galileo Training

 • Celoplošný, funkčný svalový tréning vďaka fyziologickému pohybu tela
 • Veľmi obľúbené zariadenie vďaka rýchlym tréningovým úspechom
 • Široká možnosť využitia
 • Časová úspora vďaka krátkemu tréningovému času
 • Malé prevádzkové náklady
 • Vhodné pre všetky vekové kategórie
 • Možnosť voľby intenzity tréningu nezávisle na fyzickej zdatnosti
 • Bez ohľadu na váhu, riadený, harmonický pohyb a prenos sily
 • Reprodukovateľné tréningové podmienky

Galileo Fitness je tréningové zariadenie XXI. storočia

 

Galileo Fitness funguje (je založené) na princípe kmitajúcej plošiny, ktorá napodobňuje prirodzený ľudský pohyb – chôdzu, ale značne zrýchleným spôsobom. Pri použití tréningového zariadenia Galileo sa zvýši gravitačná sila pôsobiaca na trénované svaly, ktorá (čo) zvyšuje intenzitu tréningu (pri 30 Hz-och pôsobí 22-násobná gravitačná sila!). Neustála strata rovnováhy vznikajúca na nestabilnej kmitavej plošine stimuluje mozog človeka. Mozog reaguje na stimulácie vydávaním pokynov pre všetky zodpovedné svaly na udržanie rovnováhy tela. Rýchlym sťahovaním-uvoľnením svalových skupín sa koriguje poloha tela. Kontrakcie nastávajú mimo našej vôle, pomocou reflexov.
Počet výkyvov môžeme nastaviť na ovládacom paneli: do 15 Hz ešte svaly majú možnosť oddychovať medzi sťahovacím a uvoľňovacím cyklom (uvoľnenie), medzi 15-30 Hz sú svaly pod neustálym tónusom (tréning). Mieru výkyvov môžeme meniť pozíciou nôh na plošine (spojené nohy - menšie výkyvy, pri rozkroku - väčšie výkyvy)

Prečo používať Galileo Fitness?

1.Lebo je posilňovňou v posilňovni – oproti ostatným strojom a zariadeniam na ktorých sa Vy musíte namáhať, Galileo Fitness Vás trénuje mimo Vašej vôle, len v tom sa musíte rozhodnúť, či sa naňho postavíte a ostatné vykoná za Vás Galileo!

2. Aj také svaly dokáže pretrénovať, na ktoré ste už dávno zabudli (hlboké chrbtové, malej panvovej oblasti) – neustále pracujú všetky svaly, ale ak chcete, jednotlivé svaly môžete trénovať intenzívnejšie.

3. Zrýchli – statické svaly, trénované ťažkým závažím Vám spomalia pohyb, čo môže prekážať v každodennom živote. Galileom sa za krátky čas s veľkým počtom opakovaní (3 minúty na 27 Hz-och = 4500 svalových sťahov!), významne zrýchli Váš pohyb!

4. Zlepšuje koordináciu – naraz veľké množstvo podnetov za sebou „naučí” spolupracovať svaly medzi sebou.


5. Spaľuje tuky, formuje a vyrysuje postavu – veľmi rýchle opakovanie svalových kontrakcií je výsledkom premeny tukových tkanív v tele na svaly za krátky čas. (Pozor: nie je strojom na zväčšenie objemov, alebo na chudnutie, iba znásobí množstvo odvedenej práce a účinnosť dodržanej diéty!)

6. Šetrí čas, je časovo účinný – za veľmi krátky čas dokážete odviesť veľmi veľa práce- 10 minút na Galileu zodpovedá 45 minútovému intenzívnemu tréningu vo fitness centrách.

7. Môžete ho využiť na zahriatie, relaxáciu, samostatne, alebo ako doplnok k tréningom, ale je účinný aj v rehabilitácii, nakoľko je šetrný k chrupavke – rýchlo doplní kĺby mazivom a chrupavku aj svaly okolo kĺbov posilní takým spôsobom, že pritom nezaťažujete chrupavku.

8. Môžete si zvoliť intenzitu tréningu – takto ho môžu použiť osoby všetkých vekových kategórií, s nezávisle na stupni trénovanosti.

9. Obnovuje kapiláry (vytváranie vlásočníc), ale pritom nezaťažuje srdce – prispieva tak k rozvoju svalovej hmoty, nakoľko vlásočnice zabezpečujú zásobovanie svalov živinami a kyslíkom. A Galileo, takto efektívnejšie zabezpečuje zvyšovanie svalovej hmoty!

10. Zvyšuje užitočné a znižuje škodlivé hormonálne hladiny – zvyšuje hladinu testosterónu (o 6%!), rastového hormónu (o 361%!), produkciu endorfínu (hormónu šťastia), a znižuje hladinu kortizolu (stresového hormónu o 32%).