Fitness, šport a wellness

Dobré vyhliadky pre vaše zdravie!

Človek potrebuje pohyb k tomu, aby bol zdravý a aby si zachoval výkonnosť. Telo, ktoré má pevné a dobre vyvinuté svalstvo nebolí a pohyb nás ochraňuje pred takými civilizačnými chorobami, ako je osteoporóza či opotrebovanie kĺbov. Pohyb posilňuje imunitný systém, udržuje vitalitu, zabezpečuje dobrý pocit, slúži k dobrému držaniu tela a pozitívnemu vnímaniu tela. Galileo Vám poskytuje  dokonalú kombináciu zdravia, fitnessu a wellnessu. Trénujte súčasne svoju výkonnosť, silu, pružnosť, ohybnosť, rýchlosť a koordinačnú schopnosť. Galileo bolo vedecky mnohostranne skúmané a otestované. Množstvo štúdií poukazuje na účinnosť tohto systému.

Čo sa stane počas tréningu pri používaní plošiny Galileo?

Galileo funguje na princípe prirodzeného pohybu človeka, ktorého základom je napodobnenie chôdze. Systém funguje tak, ako kmitajúca sa hojdačka. Vy sa postavíte na túto kmitavú plošinu a necháte sa trénovať. Rýchle kmitavé pohyby plošiny vytvárajú kmitavé pohyby panvy, presne také, ktoré vznikajú pri chôdzi, avšak omnoho rýchlejšie. Následkom toho telo reaguje rytmickým, reflexne vedeným sťahovaním svalstva, striedavo pravo a ľavo stranne. Reflexná činnosť znamená, že Vy ne musíte vedome aktivovať svoje svaly, ale sťahovanie svalov nastáva prostredníctvom reflexného napínania svalstva. Oproti vedome ovládanými pohybmi sú reflexné výrazne lepšie koordinované a vyžadujú nižšiu fyzickú záťaž. Prostredníctvom tréningu sa aktivuje svalstvo od nôh až po driek, krvný obeh - predovšetkým v dolných končatinách - sa výrazne zlepší a stimulačne pôsobí aj na látkovú výmenu.

Galileo na podporu regenerácie.

Najdôležitejší faktorom vrcholového športu medzi súťažami alebo po intenzívnych tréningoch je rýchle zotavenie. Galileo za krátky čas napraví látkovú výmenu a krvný obeh, pomocou čoho väzivo a svalstvo bude lepšie zásobené výživnými látkami. Obnovovací a budujúci proces svalov sa zrýchli. Pri použití nižších frekvencií sa svalstvo uvoľní. Takýmto spôsobom môže byť Galileo dokonalým doplnkom klasických regeneračných techník, ako napríklad masáže alebo sauna.   

Zvyšovanie kondície a výkonnosti Galileom.

Galileo zvyšuje vytrvalosť a výkonnosť, ako aj kvalitu pohybu. Pri porovnaní s tradičnými silovými a výkonnostnými tréningami je Galileo tréning omnoho menej náročný. Galileom uvoľnené sily do tela sú omnoho menšie ako pri každodennom pohybe (ako napríklad chôdza, chodenie po schodoch, alebo skákanie). Veľký počet opakovaní za extrémne krátku dobu vedie k výraznému posilneniu svalov bez rizika ich poškodenia. Účinky tréningov sa posilnia, vývoj pohybu je výraznejší, jemnejší a stabilnejší, tým pádom sú pohyby rýchlejšie a precíznejšie. Vrcholoví športovci, osobní tréneri, športovci, ktorí chcú dosiahnuť svoje maximum prirodzenou cestou, stále hľadajú nové a bezpečné prostriedky, aby svoje hranice posunuli. A Galileo túto možnosť poskytuje. Do tréningového plánu si zaraďte 5-10 minútové Galileo tréningy a dosiahnite trvalé zlepšenie výkonu, sily, pohyblivosti a koordinácie.

Rýchly návrat výkonu po prestávkach.

Po dlhších, alebo nútených prestávkach sa Galileo dá zaradiť s dobrými výsledkami pre rýchle zotavenie. Znižuje riziko poranení, tým spôsobom, že obnovuje zohratosť svalov a podporuje regeneráciu. Tým pádom sa napríklad atléti môžu pustiť odpočinutejšie a rýchlejšie do ďalšieho tréningu.

Uvoľnite sa s Galileom.

Reflexné sťahovanie svalstva, ktoré vyvoláva Galileo, siaha až po driek. V závislosti na nastavenej tréningovej frekvencii sa driekové svalstvo môže uvoľniť alebo posilniť. Zlepší sa ohybnosť, flexibilita a držanie tela, a problémy chrbta sa dajú účinne predchádzať. Po záťažovým dni sa Vaše svaly následkom tréningu príjemne uvoľnia a oddýchnu si. Po tréningu sa budete cítiť dobre, ako keby ste sa vznášali v oblakoch, sviežo a  plný energie. Už aj 2 tréningy týždenne stačia na to, aby ste na Vaše svaly a dlhodobo aj na kosti dosiahli priaznivý vplyv.

Byť fit. Zostať fit.

Galileo 5